Проблеми з математикою пов'язані із поганим зором Автор: Lesly · Опубліковано: 17.06.2010 14:53 · Розділ: Наука

Проблеми з математикою та недостатня розвиненість дрібної моторики рук, що безпосередньо впливає на якість почерку, можуть бути пов'язані з поганим зором. До такого висновку прийшли дослідники з Норвезького університету науки і техніки.

Сітківка ока людини складається з різних типів клітин, що відповідають за сприйняття різних подразників, таких як кольори або рухи. Дані, які поступають від різних клітин, обробляються в мозку і таким чином ми отримуємо візуальне уявлення про те, що відбувається навколо. За сприйняття швидких рухів відповідають магноклітини, які дають можливість бачити, свого роду, реальне відео. Без їхньої участі людина б сприймала дійсність як набір фотографій.

Діти з поганим зором демонструють гірші результати в розвязуванні математичних задач. Фото взято з сайту ameinfo.com
Діти з поганим зором демонструють гірші результати в розвязуванні математичних задач. Фото взято з сайту ameinfo.com

Враховуючи цей факт, вчені припустили, що порушення в роботі магноклітин сітківки можуть призводити до проблем з навчанням. Вони провели дослідження за участю 10-літніх учнів з двох шкіл. Спочатку дітям запропонували пройти математичний тест, по результатах якого для подальших досліджень були відібрані школярі із найвищими та найнижчими результатами.

В ході наступного етапу експерименту, фахівці аналізували здатність учасників відслідковувати переміщення точок на екрані, як у передбачуваному, так і в непередбачуваному напрямках, що дало можливість з'ясувати, що діти, які відмінно розв'язували математичні задачі, продемонстрували найкращі результати і в ході даного тесту.

Під час третього етапу дослідження фахівці вивчали здатність дітей відчувати форму нерухомих об'єктів. Тут різниці між двома групами виявлено не було. Саме це і наштовхнуло спеціалістів на думку про існування взаємозв'язку між магноклітинами і здібностями до математики.

За статистикою, від 3 до 8% школярів страждають патологічною нездатністю до виконання обчислювальних операцій. Близько половини з цієї категорії дітей страждає також від порушень мовлення та дрібної моторики. Таким чином, перераховані проблеми здебільшого зустрічаються в комплексі, однак, причину такого явища вдалося зрозуміти тільки тепер.

Науковці переконані, що відкриття взаємозв'язку між дисфункцією клітин сітківки та поганою успішністю в школі допоможе в розробці нових методів навчання для дітей з порушенням роботи магноклітин.

Джерело: abc-gid.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.