В Японії створено віртуальний каталог потойбічних істот Автор: Lesly · Опубліковано: 17.06.2010 12:39 · Розділ: Події у світі

Науковці із Дослідницького центру японської культури в Кіото створили електронну базу даних всіх привидів і духів, що за переконанням місцевих жителів, населяють Японський архіпелаг. В ході роботи над проектом вчені зібрали 1826 зображень потойбічних істот зі старовинних сувоїв і гравюр.

Портал, що отримав назву YoukaiGazouMenu, дає можливість користувачам не тільки побачити як виглядали потвори із міфів та легенд, але й ознайомитися з детальною характеристикою вигаданого персонажа, зокрема, його звичками, улюбленими кольорами та предметами. Тут можна знайти як добре відомих потойбічних істот - водяних каппа, лісовиків тенгу, сніжну жінку, добрих духів-домовиків дзасікі-варасі, так і маловідомих привидів.

Скріншот сайту YoukaiGazouMenu
Скріншот сайту YoukaiGazouMenu

“Іноземні дослідники, яким цікава японська культура, а також звичайні користувачі інтернету зможуть долучитися до багатої культури привидів Японії. Чудово, якщо (привиди) надихнуть когось на створення нових товарів чи мультфільмів”, - вважає професор Кадзухіко Комацу, ініціатор проекту. Варто зазначити, що доступ до бази даних безкоштовний.

Розповіді про мешканців потойбічного світу, п'єси, де фігурує привид або дух, - це важлива і невід'ємна частина японської культури і далеко не всі японці ставляться до привидів і духів як до вигадки. Багато в чому таке ставлення до потойбічних істот склалося завдяки поширеному в країні культі предків.

На створення першої в Японії бази даних привидів з ілюстраціями вчені витратили три роки.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу