Голландці з'ясували, як людину можна перетворити на вірного слугу Автор: Lesly · Опубліковано: 17.06.2010 11:33 · Розділ: Наука

Науковці з Амстердамського університету з'ясували, що спонукає людей відстоювати інтереси своєї групи і ворогувати з конкурентами. Як виявилося, відповідає за це гормон окситоцин, раніше відомий як речовина, що сприяє виділенню молока при годуванні немовляти. Вчені не виключають, що завдяки цьому відкриттю, в майбутньому власники компаній будуть добиватися лояльності від своїх працівників хімічними методами.

Цілком імовірно, що на основі окситоцину будуть розроблені специфічні препарати, які змусять робітників “вірою і правдою служити” своєму роботодавцеві. Фото взятоз сайту ssppwindber.org
Цілком імовірно, що на основі окситоцину будуть розроблені специфічні препарати, які змусять робітників “вірою і правдою служити” своєму роботодавцеві. Фото взятоз сайту ssppwindber.org

Як було встановлено в ході дослідження, окситоцин відіграє важливу роль в регулюванні поведінки людини. Зокрема, як в чоловічому так і жіночому організмі, він відповідає за широкий спектр почуттів - від турботи до агресії. Крім того, було відкрито, що ця речовина викликає у людини відчуття самопожертви й альтруїзму до учасників своєї групи (тобто сім'ї, клану, колег по роботі, тощо) і, водночас, ворожість до тих, хто протистоїть її “рідний” групі.

Цілком імовірно, що в недалекому майбутньому на основі окситоцину будуть розроблені специфічні препарати, які змусять робітників “вірою і правдою служити” своєму роботодавцеві. Однак, перш ніж набути широкого застосування, такі препарати повинні пройти тривале та ретельне дослідження, а також обробку, адже відомо, що регулярний прийом окситоцину призводить до передчасного зношення дітородних органів жінки.

Джерело: nr2.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.