Розроблено екологічно чистий вид транспорту для перевезення вантажів Автор: Lesly · Опубліковано: 17.06.2010 10:26 · Розділ: Нові технології

Американські архітектори розробили концепт екологічно чистого повітряного транспорту, що буде здатен доправляти величезні вантажі в будь-яку точку нашої планети в будь-яку погоду, не забруднюючи при цьому довкілля. Очікується, що нова розробка складе гідну конкуренцію у перевезенні вантажів літакам.

Нова розробка, що отримала назву “високошвидкісний сонячний дирижабль” (HSSA), виготовлена із недорогих матеріалів і зможе забезпечувати високу швидкість перевезення. А для того, щоб транспортний засіб не забруднював навколишнє середовище, його оснастять сонячними панелями.

Новий дирижабль буде здатним виконувати маршрути в будь-яку погоду. Фото взято з сайту infuture.ru
Новий дирижабль буде здатним виконувати маршрути в будь-яку погоду. Фото взято з сайту infuture.ru

Сонячні батареї, встановлені на борту дирижабля здатні виробляти до 67,2 кВт/год енерггії, що дозволяє HSSA досягти максимальної швидкості 293 км/год, піднімаючись до висоти понад 9 тисяч метрів. Вночі дирижабль здатний розвивати максимальну швидкість до 266 км/год.

Зважаючи на висоту польоту, новий транспортний засіб буде здатним виконувати маршрути в будь-яку погоду. Крім того, ця перевага дасть можливість сонячним батареям виробляти більше енергії в ясну погоду. Варто зазначити, що сонячні панелі, встановлені на HSSA працюватимуть на 30% ефективніше ніж на землі, оскільки на висоті 9 тисяч метрів значно холодніше.

Вартість реалізації цього проекту складе 5 мільйонів доларів США. За один рейс дирижабль зможе перевезти до 54,5 тон вантажу.

Джерело: infuture.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.