Збалансоване харчування вбереже від сліпоти Автор: Lesly · Опубліковано: 16.06.2010 15:51 · Розділ: Краса і здоров'я

Здорове харчування є вирішальним фактором у збереженні гостроти зору в літньому віці, стверджують американські дослідники.

За їхніми даними, зменшення кількості щодня споживаної жирної їжі та солі здатне суттєво знизити ризик розвитку катаракти - провідної причини сліпоти в світі.

Перед тим як зробити подібні висновки, науковці проаналізували харчові вподобання майже 2 тисяч жінок віком від 50 до 79 років. Учасниці дослідження відповідали на запитання анкети, спеціально розробленої для оцінки рівня збалансованості харчування.

Неповноцінний раціон харчування вважається найбільш значним чинником ризику катаракти. Фото взято з сайту nickbailey.co.uk
Неповноцінний раціон харчування вважається найбільш значним чинником ризику катаракти. Фото взято з сайту nickbailey.co.uk

Дами, що набрали найбільшу кількість очок, у значно меншій кількості споживали жири, холестерин та сіль, віддаючи перевагу фруктам, овочам, крупам, молоку та багатому на білки м'ясу, а також бобам, рибі та яйцям.

Неповноцінний раціон харчування вважається найбільш значним чинником ризику катаракти, хоча куріння та ожиріння також ведуть до аналогічних наслідків. Крім того, помутніння кришталика можуть викликати певні медичні препарати у взаємодії із сонячним світлом.

До групи ризику розвитку катаракти відносяться кароокі, короткозорі та люди, що страждають від гіпертонії. Однак, збалансоване харчування, відсутність шкідливих звичок, а також профілактика ожиріння здатні знизити необхідність хірургічного втручання.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.