Американці навчилися вирощувати печінку Автор: Lesly · Опубліковано: 16.06.2010 14:44 · Розділ: Медицина

Вчені із Гарвардської медичної школи (США) стверджують, що вже протягом найближчих 5 років зможуть вирощувати людську печінку для трансплантації в лабораторних умовах.

Американці розробили і випробували революційну методику, яка передбачає хімічне очищення донорської печінки від клітин до базового “каркасу”, що включає сполучну тканину і кровоносні судини. Потім на основі цього каркасу, застосувавши стовбурові клітини реципієнта та стовбурові ембріональні клітини, медики виростили нову печінку, яка була успішно трансплантована реципієнту.

На даному етапі дослідження експерименти проводилися виключно на гризунах.

Через пять років печінку для хворих пацієнтів будуть вирощувати в лабораторії. Фото взято з сайту csus.edu
Через пять років печінку для хворих пацієнтів будуть вирощувати в лабораторії. Фото взято з сайту csus.edu

Найбільша цінність цієї розробки полягає в тому, що крім основного завдання, її можна буде використовувати для “переробки” тисяч донорських органів, які сьогодні вважаються занадто старими або пошкодженими, а тому непридатними для трансплантації.

На даний момент для реалізації технології вченим необхідно використовувати донорський орган. Однак, експерти переконані, що в недалекому майбутньому вони зможуть “створювати” нові органи зі свинячих або на основі штучного каркаса.

Слід додати, що кожного року в одній тільки Великобританії проводиться більше 600 операцій з пересадки печінки. Однак, більше 20% пацієнтів помирають, так і не дочекавшись відповідного донорського органу.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу