В Латвії пройде конкурс по ляканню бобрів Автор: Lesly · Опубліковано: 16.06.2010 13:37 · Розділ: Екологія

Влада Риги має намір провести конкурс на кращий спосіб відлякування бобрів, які живуть в міському каналі, і завдають чималої шкоди місту.

Невдоволення чиновників викликало те, що бобри пошкоджують дерева, а також берегове укріплення. Варто зазначити, що раніше дерева вже оброблялися спеціальними препаратами, які мали б відлякати тварин, проте безуспішно.

Бобри завдають непоправної шкоди сільському господарству Латвії. Фото взято з сайту jasperadventurecentre.com
Бобри завдають непоправної шкоди сільському господарству Латвії. Фото взято з сайту jasperadventurecentre.com

Для боротьби із шкідниками навіть пропонувалося запросити мисливців із сусідньої Литви. Проте, мер Риги Ніл Ушаков виступив проти знищення бобрів. Саме тому було прийнято рішення провести конкурс, який би дав можливість знайти дієвий спосіб відлякати тварин від дерев та споруд, що їх чиновники намагаються захистити. Призи за вдалі пропозиції складуть від 173 до 520 доларів.

Як повідомлялося раніше, чисельність популяції бобрів у Латвії значно перевищила допустиму кількість. Тварини стали справжнім лихом для селян: їхні греблі перекривають річки, затоплюючи поля та пасовища.

Латвійські мисливці не зацікавлені у полюванні на бобрів, оскільки їхня шкура практично не ціниться, та й вбити хитрого звіра надзвичайно важко. А для того, щоб їх чисельність скоротилася до прийнятної кількості, необхідно проводити відстріл не менше 31 тисячі особин на рік протягом трьох років.

Екологи зазначають, що їхня статистика ще більш тривожна, ніж державна: за їхніми даними в Латвії кількість бобрів вже досягла 100 тисяч.

Джерело: chas-daily.com


Інші новини розділу