Схильність до тривалих роздумів свідчить про геніальність Автор: Lesly · Опубліковано: 15.06.2010 13:49 · Розділ: Цікаві факти

Американські психологи, які протягом багатьох років вивчали мозок людей з високим рівнем інтелекту, встановили, що чим повільніше людина думає, тим більш геніальні рішення та ідеї зароджуються в її голові.

Як виявилося, у так званих тугодумів, в зоні мозку, що відповідає за сприйняття зорової та чуттєвої інформації, спостерігається висока концентрація так званих молекул NAA, які відповідають за інтелект і творче мислення. Весь парадокс полягає в тому, що рух цих молекул в мозку людини з високим IQ відбувається значно повільніше, ніж у інших людей. Тут фахівці згадують геніального вченого Ейнштейна, який довго розмірковував над кожним питанням і який з дитинства прославився як тугодум.

Геніальні ідеї народжуються в процесі тривалих роздумів. Фото взято з сайту typepad.com
Геніальні ідеї народжуються в процесі тривалих роздумів. Фото взято з сайту typepad.com

Молекули NAA містяться в тканинах сірої речовини, що, у свою чергу, складається з нейронів. Зв'язок між нейронами здійснюється з допомогою аксонів - довгих відростків білої речовини. У звичайних людей аксони покриті товстою жировою оболонкою, а у високоінтелектуальних - неймовірно тонкою, що ускладнює передачу нервових імпульсів.

Саме тому геніям потрібно багато часу для прийняття рішень, стверджують дослідники. Варто зазначити, що подібна аномалія в будові білої речовини зустрічається і у хворих на шизофренію. Цей факт зайвий раз підкреслює, що геніальність часом може бути близькою до хвороби.

Трохи раніше було встановлено, що активність допаміну (гормону щастя) в мозку здорових творчих людей в деяких випадках відповідає активності цього гормону у хворих на шизофренію.

Джерело: novoteka.ru


Інші новини розділу