В майбутньому читачі зможуть змінювати сюжет книг Автор: Lesly · Опубліковано: 15.06.2010 12:43 · Розділ: Нові технології

Розробка дослідників з Центру кінематики та інформаційних технологій при університеті Твенте (Нідерланди) дасть можливість зробити читання ще більш захопливим заняттям: віртуальний оповідач дозволяє читачеві безпосередньо приймати участь у подіях, змальованих в книзі.

Зміна ходу подій у відповідності до бажань читача стала реальністю завдяки новому інтелектуальному програмному забезпеченню, яке здатне розвинути найнесподіваніші сюжетні лінії, які навіть уявити важко.

Читачі з майбутнього зможуть “створювати” власні версії відомих творів. Фото взято з сайту topnews.in
Читачі з майбутнього зможуть “створювати” власні версії відомих творів. Фото взято з сайту topnews.in

Віртуальний оповідач є системою, яка автоматично генерує історії. Це відкриття в недалекому майбутньому дасть можливість читачам вибрати одну з ролей книги і “зануритися всередину” історії, яка буде розвиватися у відповідності з вашими діями, як одного із персонажів твору.

Альтернативні сюжетні лінії вже досить добре розвинені у комп'ютерних іграх, де гравець може суттєво впливати на хід подій. Однак, голландські вчені у своїх розробках пішли набагато дальше. Світ книги “населений” безліччю персонажів, кожен зі своїми емоціями, планами та цілями. Поведінка кожного окремого персонажа, а також міра взаємодії персонажів один з одним визначається заздалегідь написаними “правилами”.

Застосування свого винаходу науковці вбачають не тільки в сфері книг та комп'ютерних ігор. Вони переконані, що розроблена ними технологія може з успіхом застосовуватися для тренінгу керівних кадрів, або ж для відпрацювання складних ситуацій.

Експерти стверджують, що вже через п'ять років нова концепція буде застосовуватися для вирішення широкого кола завдань.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.