Водіїв автомобілів підстерігає хвороба легіонерів Автор: Lesly · Опубліковано: 15.06.2010 11:36 · Розділ: Наука

Причиною інфекційних захворювань може стати навіть вода, яку розпилюють склоочисники для лобового скла автомобілів. До такого висновку прийшли британські вчені, намагаючись з'ясувати, чому влітку серед автолюбителів підвищується кількість випадків зараження легіонельозом.

Захворювання, яке в народі називають хворобою легіонерів, супроводжується інтоксикацією організму, лихоманкою, ураженням органів травлення і дихання, в особливо тяжких випадках може проявлятися пневмонією.

Найбільшому ризику зараження легіонельозом піддаються водії, які полюбляють їздити із відкритими боковими вікнами. Фото взято з сайту voiceonthego.com
Найбільшому ризику зараження легіонельозом піддаються водії, які полюбляють їздити із відкритими боковими вікнами. Фото взято з сайту voiceonthego.com

В ході дослідження вчені не тільки змогли виявити джерело небезпечної інфекції, але й з'ясували, що найбільшому ризику “підчепити” легіонельоз піддаються водії мікроавтобусів, ті, хто часто їздить через промислові райони, а також водії, у яких постійно відкриті бічні вікна. В порівнянні з людьми, які не користуються автомобілями, у водіїв та їхніх пасажирів шанси захворіти вищі в 5 разів.

Викликає цю малоприємну недугу бактерія Legionella, яка живе і розмножується в стоячій воді, на зразок тієї, що заповнює резервуари склоомивача. Від сонця рідина нагрівається і стає придатним поживним середовищем для мікроорганізмів.

При омиванні скла мікрочастинки небезпечної вологи потрапляють з потоком повітря в легені людей, які знаходяться в автомобілі. Таким чином відбувається повітряно-крапельне зараження, на долю якого припадає 20% всіх випадків легіонельозу.

Щоб уникнути можливої небезпеки, фахівці з британського агентства з охорони здоров'я рекомендують усім водіям для очищення вітрового скла використовувати тільки спеціальні хімічні препарати, які здатні нейтралізувати шкідливі мікроорганізми.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.