Вчені пов'язали шашлик із розвитком раку Автор: Lesly · Опубліковано: 14.06.2010 13:47 · Розділ: Краса і здоров'я

Фахівці з Американської асоціації вивчення раку стверджують, що шашлик, страва особливо популярна влітку, може становити небезпеку для здоров'я людей із хворим шлунком та вагітних жінок.

В ході тривалого дослідження було встановлено, що хрустка скоринка і пересмажене м'ясо містять канцерогенні речовини, що викликають рак. В ході експериментів, як це завжди буває, постраждали щури, яким досхочу дозволяли ласувати шашликом, в результаті чого гризуни “посадили” собі селезінку і кишечник.

Зловживання шашликом викликає рак. Фото взято з сайту blowup.ru
Зловживання шашликом викликає рак. Фото взято з сайту blowup.ru

Експерти стверджують, що приготування м'яса у такий спосіб веде до формування в страві небезпечних канцерогенних речовин - гетероциклічних амінів, що провокують розвиток раку шлунка, товстої кишки, легенів, підшлункової та молочної залоз, а також простати.

Щоб знизити шкідливий вплив шашлику, при приготуванні страви необхідно використовувати куркуму, китайський імбир або калган, які знижують потенційну шкоду на 70%. А ще, рекомендується зрізати хрустку скоринку.

Крім того, фахівці застерігають про небезпеку, якій піддаються люди, купуючи м'ясо на вулиці. В такому випадку існує ймовірність заразитися токсоплазмозом, свинячим або бичачим ціп'яком чи трихінельозом. Перший особливо небезпечний для вагітних жінок, оскільки хвороба може передаватися дитині, викликаючи патології або навіть смерть плоду.

Джерело: myjane.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.