В Китаї з'явиться найбільший годинник у світі Автор: Lesly · Опубліковано: 14.06.2010 10:27 · Розділ: Події у світі

В місті Ганьчжоу, що на південному сході Китаю зовсім скоро буде встановлено найбільший у світі механічний годинник, створені британською компанією Smith of Derby. На даний момент грандіозний витвір якраз транспортують до місця монтажу.

Розміститься нове диво світу на спеціально зведеній вежі, що знаходиться в центрі Парку Гармонії (Ганьчжоу). Сама вежа, на вершині якої будуть розташовані чотири циферблати діаметром 13 метрів, сягає 113 метрів у висоту.

Урочисте відкриття найбільшого годинника заплановане на середину наступного року. Фото взято з сайту naukaa.ru
Урочисте відкриття найбільшого годинника заплановане на середину наступного року. Фото взято з сайту naukaa.ru

Для зменшення ваги, стрілки годинника, довжина яких досягає 7,8 метра, були виготовлені з пластику, армованого вуглецевим волокном. Вони були створені компанією EPM, яка займається виготовленням деталей кузовів для гоночних автомобілів класу F1. Похибка механізму годинника складає близько 30 секунд на місяць, але для постійної автоматичної корекції часу буде встановлена спеціальна система, що використовує сигнали GPS.

Складові частини годинника, вартість яких складає близько мільйона фунтів стерлінгів, до місця призначення прибудуть протягом місяця. Після цього відразу ж почнуться роботи з монтажу годинника, а вже до середини наступного року, жителі міста відзначатимуть урочисте відкриття найбільшого годинника в світі.

На механізм годинника компанія-виробник дає 100-річну гарантію, однак цілком зрозуміло, що при належному обслуговуванні годинник буде служити значно більший термін.

Джерело: naukaa.ru


Інші новини розділу