Канадські медики виступили проти крісел в офісі Автор: Lesly · Опубліковано: 12.06.2010 14:37 · Розділ: Наука

Вчені з Дитячої лікарні при Дослідницькому центрі східного Онтаріо закликають радикально змінити стиль роботи в офісі. Насамперед нововведення повинні торкатися звичних офісних крісел: їх треба позбутися, переконують науковці, оскільки вони загрожують не тільки здоров'ю, але й життю працівників.

До таких радикальних заяв науковців підштовхнули результати дослідження, які проводилися за участю дітей. За даними медиків, якщо людина проводить від двох до семи годин в сидячому положенні, в крові зростає рівень цукру і знижується рівень "хорошого" холестерину, а також спостерігаються передвісники виникнення остеопорозу. Крім того може появитись протрузия хребта.

Найбільш вдале застосування офісних крісел. Фото взято з сайту flickr.com
Найбільш вдале застосування офісних крісел. Фото взято з сайту flickr.com

Крім того, сидячу роботу фахівці пов’язують із підвищеним ризиком розвитку ракових захворювань. Зокрема, жінки, які проводять в кріслі по 7 і більше годин на день, мають значно більше шансів захворіти на рак, в порівнянні з тими, хто проводить в сидячому положенні менше трьох годин на день. А ще, багатогодинне сидіння – це прямий шлях до ожиріння. Так, за підрахунками експертів, кожні дві години сидячої роботи підвищують ризик розвитку ожиріння на 5%.

Про те, що офісні крісла смертельно небезпечні повідомлялося і раніше. Деякі дослідники навіть пропонують замінити їх високими стільцями, або ж біговими доріжками під робочими столами. "Навіть сидячи на булавці, ви не зможете нашкодити собі більше, ніж коли сядете в стандартне офісне крісло", - стверджують медики, аргументуючи свою точку зору тим, що хребет людини не призначений для того, щоб проводити тривалий час у сидячому положенні.

"Коли ви стоїте, навантаження припадає на стегна, коліна, та стопи, - говорить керівник відділення вертебрології в Медцентрі гори Сінай (Нью-Йорк, США) доктор Ендрю Хехт. - Коли ви сидите, все навантаження переноситься на таз і хребет, посилюється тиск на міжхребетні диски. З допомогою магнітно-резонансної томографії можна побачити, що навіть ідеально правильна поза при сидінні викликає серйозне навантаження на хребет".

Як менш шкідливу альтернативу офісному кріслу фахівці розглядають високі стільці, які підтримують навантаження на ноги, а хребет при цьому залишається у своїй природній формі.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.