Японці побудують ліфт у космос Автор: Lesly · Опубліковано: 11.06.2010 15:54 · Розділ: Нові технології

Однією з найбільш перспективних технологій, що дасть можливість мешканцям Земної кулі потрапити в космос, вважається космічний ліфт. Цей пристрій увійшов до уяви людей завдяки літературній діяльності письменника-фантаста Артура К. Кларка, який у своєму романі “Фонтани Раю”, описав неймовірно тонку та водночас міцну вуглецеву нитку, один кінець якої закріплено на Землі, а другий тягнеться до супутника на геостаціонарній орбіті.

Тепер же група японських дослідників переконана, що їм вдасться побудувати космічний ліфт, причому набагато швидше і дешевше, ніж це вважалося можливим раніше.

Науковці планують з'єднати нашу планету з космосом з допомогою спеціального кабелю, який зможе легко і без зайвих витрат передати вантаж на орбіту.

Науковці планують зєднати нашу планету з космосом з допомогою спеціального кабелю, який зможе легко і без зайвих витрат передати вантаж на орбіту. Фото взято з сайту novostinauki.ru
Науковці планують зєднати нашу планету з космосом з допомогою спеціального кабелю, який зможе легко і без зайвих витрат передати вантаж на орбіту. Фото взято з сайту novostinauki.ru

За розрахунками, довжина кабелю складе десятки тисяч кілометрів, проте дозволить зекономити величезні ресурси, які витрачаються, щоб доставити що-небудь на орбіту: вагони їздили б вгору і вниз по кабелю, не витрачаючи багато енергії.

Сьогодні реалізацію цього проекту вчені не відносять до сфери наукової фантастики, адже людина вже запустила в космос геостаціонарні супутники, а також винайшла наноструктурний вуглець, який здатен забезпечити достатню міцність для створення нитки, яка б не рвалася.

Залишається тільки додати, що декілька команд науковців вже зголосилися взяти участь в цьому проекті, реалізація якого, за попередніми оцінками обійдеться в 10 мільярдів доларів.

Крім того, японські текстильні компанії займаються розробкою вуглецевого волокна, яке повинне бути у 180 разів міцнішим від сталі.

Планується, що космічний ліфт буде збудований до 27 жовтня 2031 року, однак квитки вже продаються.

Джерело: novostinauki.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.