Чим небезпечний стрес? Автор: Lesly · Опубліковано: 12.06.2010 13:34 · Розділ: Краса і здоров'я

Британські дослідники очолювані доктором Джоном Вейнманом з Інституту психіатрії при Королівському коледжі Лондона встановили, що спокійні люди зазвичай одужують вдвічі швидше, ніж пацієнти, які перебувають у стресовому стані.

До такого висновку вчені прийшли, провівши експеримент, в ході якого спочатку з допомогою анкет був оцінений рівень стресу у здорових добровольців, після чого учасникам були завдані невеликі проникаючі рани, на зразок тих, що залишаються після біопсії.

Люди, які відчувають постійний стрес, частіше хворіють і повільніше одужують. Фото взято з сайту indexconsulting.com.au
Люди, які відчувають постійний стрес, частіше хворіють і повільніше одужують. Фото взято з сайту indexconsulting.com.au

Протягом трьох тижнів медики вели спостереження за станом здоров’я своїх пацієнтів, при цьому для точної оцінки процесів загоєння ран використовувалася методика УЗД. У результаті таких спостережень виявилося, що висока концентрація гормону стресу кортизолу в організмі добровольців практично вдвічі сповільнювала швидкість загоєння ран. Іншими словами, рани заживали значно швидше в людей, які не переживали стресових ситуацій.

Ця закономірність підтвердилася, коли вчені проаналізували роботу інших дослідників, які вивчали подібний зв'язок. Професор Вейнман висловлює сподівання, що його відкриття можна буде використовувати для прискорення процесів загоєння ран та одужання хворих в цілому.

Ще одну негативну сторону стресів вивчили німецькі науковці, які прийшли до висновку, що стресові фактори несприятливо позначаються на імунній системі і як наслідок здатні провокувати розвиток такого захворювання дихальних шляхів як астма. Більш того, стреси стимулюють продукування хімічних речовин, які викликають алергічні реакції, а також мутації на клітинному рівні, що у перспективі може призвести до виникнення раку.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.