Тайванці розробили альтернативу BIOSу Автор: Lesly · Опубліковано: 11.06.2010 12:36 · Розділ: Нові технології

Представники провідної тайванської компанії MSI, що займається розробкою комп'ютерної техніки та комплектуючих, повідомили про розробку аналога програми BIOS, яка за їхніми словами складе серйозну конкуренцію, а через три роки взагалі витіснить традиційний програмний код, без якого ще зовсім недавно не можливо було уявити роботу комп'ютера.

Компанія переконана в успіху своєї нової розробки, що отримала назву UEFI, оскільки основні акценти тут робляться на дружній до користувача інтерфейс та підтримку миші. Перші материнські плати з новим програмним кодом UEFI вийдуть в продаж вже до кінці цього року.

Очікується, що розробка MSI витіснить звичний користувачам BIOS. Фото взято з сайту habrahabr.ru
Очікується, що розробка MSI витіснить звичний користувачам BIOS. Фото взято з сайту habrahabr.ru

“Ми не розглядаємо UEFI як спеціальну перевагу в пристроях преміум-класу”, - повідомив представник компанії. Це дає підстави вважати, що материнки з новим програмним кодом будуть випускатися в різному ціновому діапазоні.

Варто зазначити, що у 2008 році MSI вже пробувала впровадити UEFI, однак по-справжньому актуальною ця розробка стала тільки тепер: минулого місяця експерти компанії Seagate, яка спеціалізується на розробці передових систем для зберігання даних повідомили, що наявність UEFI - важлива вимога для того, щоб завантажити ПК з диска розміром більше 2 ТБ. Сьогодні основна маса користувачів переходить на все більш місткі накопичувачі даних, а за прогнозами фахівців, більшість ноутбуків, що вийдуть в продаж наступного року будуть оснащені вінчестерами місткістю близько 1 ТБ. Саме тому необхідність переходу на UEFI стала більш ніж очевидною.

Звичайно, тут є багато тонкощів, які варто згадати. Зокрема, BIOS не можна просто замінити на UEFI, оскільки останній код займає значно більше місця, ніж його попередник, тому звичайні материнки не можна просто перепрошити на UEFI, стверджують спеціалісти. “Основною відмінністю між BIOS і UEFI є сам код. UEFI написаний мовою Сі, на відміну від BIOS, що написаний на Асемблері. Втім, це забезпечує новому коду значну гнучкість.

“Ми вважаємо, що це - крок у майбутнє” - повідомив представник MSI, додавши, що UEFI в недалекому майбутньому стане звичайною справою для всіх користувачів.

Джерело: news2.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.