Який аромат найбільш до вподоби гепардам? Автор: Lesly · Опубліковано: 10.06.2010 14:59 · Розділ: Цікаві факти

Науковці провели незвичайне дослідження, по результатах якого було встановлено, яким парфумам віддають перевагу представники родини котячих. Вчені визначали привабливість різних ароматів для гепардів, вимірюючи, скільки часу тварини проводять поряд з місцем, куди були нанесені краплі парфуму.

У такий спосіб було встановлено, що великим кішкам найбільш до вподоби парфуми Obsession від Calvin Klein. За словами експертів, цей аромат привертав увагу гепардів на більш ніж 11 хвилин. Трохи відстає від лідера L'Air du Temps від Nina Ricci: цим ароматом тварини насолоджувалися більше 10 хвилин.

До камер, встановлених дослідниками, хижаків приваблюють. .. парфуми. Фото взято з сайту nwpphotoforum.com
До камер, встановлених дослідниками, хижаків приваблюють. .. парфуми. Фото взято з сайту nwpphotoforum.com

Всі інші парфуми змушували хижаків зупинитися всього на кілька секунд, з чого було зроблено висновки, що вони гепардів практично не цікавили. Загалом тваринам було запропоновано 24 аромати.

З допомогою певних ароматів дослідники можуть приманювати тварин до камер спостереження, встановлених у джунглях, або ж у вольєрах зоопарків. Зокрема, в 2007 році під час проведення досліджень ягуарів в Гватемалі застосування парфумів дозволило збільшити кількість хижаків, що підходили до камер, втричі.

А нещодавно інший колектив науковців зробив відкриття, що комарі Culex pipiens quinquefasciatus, відомі як переносники лихоманки Західного Нілу, обирають своїх жертв по запаху.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу