Археологи виявили найдавніший черевик Автор: Lesly · Опубліковано: 10.06.2010 11:39 · Розділ: Культура

Дослідники стверджують, що за останні п'ять тисячоліть мода на взуття практично не зазнала істотних змін. На користь цього твердження свідчить і остання знахідка археологів з Ірландського університету: група вчених під керівництвом Рона Пінхасі виявила стародавній черевик, старший за єгипетські піраміди.

В такому взутті люди ходили більш ніж 5 тисяч років тому. Фото взято з сайту mignews.com
В такому взутті люди ходили більш ніж 5 тисяч років тому. Фото взято з сайту mignews.com

За оцінками вчених вік стародавнього шкіряного мокасина цілком може становити 5,5 тисяч років. Можливо саме він є попередником взуття, яке носили жителі Ірландії ще буквально 50 років тому.

Одна з історичних памяток Вайоц Дзору - обитель Святого Сіона. Фото взято з сайту photosight.ru
Одна з історичних памяток Вайоц Дзору - обитель Святого Сіона. Фото взято з сайту photosight.ru

Відмінно збережений мокасин, виготовлений з коров'ячої шкіри, на 1000 років старший від єгипетських пірамід. Цей предмет гардеробу був зшитий із суцільного шматка шкіри, ймовірно, по особистому замовленню власника.

Черевик 37-го європейського розміру був виявлений під час розкопок у Вайоц Дзорській області Вірменії поблизу вірмено-іранського кордону. За словами археологів цей черевик міг належати як чоловіку, так і жінці.

Джерело: mignews.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?