Проблему алергічної реакції на арахіс вирішено Автор: Lesly · Опубліковано: 09.06.2010 14:57 · Розділ: Наука

Американські дослідники вивели гіпоалергенний сорт арахісу. Як відомо, арахіс відноситься до найбільш алергенних видів горіхів. Медицині відомі випадки, коли незначна кількість цього продукту, або лише його запах викликали серйозну алергічну реакцію, іноді навіть з летальними наслідками.

Науковці розповідають, що арахіс містить кілька білків, які можуть запускати алергічні механізми. Проблемою є те, що ці речовини не розпадаються навіть під час термічної обробки і саме обсмажений арахіс найчастіше викликає сильні приступи алергії. На даний час вже ідентифіковано три білки, з якими пов'язують виникнення левової долі алергічних проблем.

Тепер алергікам можна не боятися арахісу. Фото взято з сайту teamsugar.com
Тепер алергікам можна не боятися арахісу. Фото взято з сайту teamsugar.com

В ході дослідження вчені вивчили 900 різновидів арахісу, з метою виявити природні мутації, які гарантують нижчий рівень небезпечних білків. Потім, методом селекціонування було виведено горіх зі значно меншим вмістом алергенних білків. У майбутньому такі горіхи будуть культивуватися в комерційних цілях. Крім того, дослідники припускають, що цей продукт допоможе лікувати чутливість до арахісу у алергіків.

Про актуальність досягнення американських дослідників довго переконувати не доводиться: за даними статистики протягом останнього десятиліття кількість дітей, що страждають алергією на арахіс, збільшилася втричі. Зокрема, в 2008 році 1,4% дітей в США мали алергію на арахіс. Тоді як у 1997 році такий розлад був зафіксований лише у 0,4% маленьких американців. Цікаво, що серед дорослих кількість алергіків на цей продукт залишилася незмінною (на рівні 1,3%).

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.