Розроблено методику ранньої діагностики раку Автор: Lesly · Опубліковано: 08.06.2010 15:49 · Розділ: Медицина

Рак тепер можна виявляти навіть за п'ять років до появи пухлини: для цього достатню зробити аналіз крові, стверджують британські медики з Нотінгемського університету. Вже найближчим часом нова методика ранньої діагностики онкологічних захворювань буде широко застосовуватися у Великобританії і США.

Сьогодні рак часто виявляється вже на четвертій стадії, що зазвичай приводить до летальних наслідків. Саме тому результат п'ятнадцятирічних пошуків англійських вчених здійснив справжній прорив у цій сфері, завдяки якому вдасться зберегти життя мільйонам людей.

Рак тепер можна виявляти навіть за п'ять років до появи пухлини: для цього достатню зробити аналіз крові. Фото взято з сайту wikimedia.org
Рак тепер можна виявляти навіть за п'ять років до появи пухлини: для цього достатню зробити аналіз крові. Фото взято з сайту wikimedia.org


Аналіз
, розроблений науковцями з Ноттінгема, полягає у виявленні антитіл, які виробляються імунною системою людини у відповідь на збільшення кількості ракових клітин. Для того, щоб виявити імунну реакцію, достатньо всього 10 мілілітрів крові.

Новий тест розроблявся спеціально для виявлення ознак раку легень, однак, запевняють медики, за умови незначного доопрацювання, його можна буде застосовувати і для ранньої діагностики раку товстої кишки, яєчників та молочної залози. “Ми починаємо бачити і розуміти канцерогенез на тій стадії, яку раніше не бачили ніколи, - стверджує професор Джон Робертсон, один з керівників дослідження. - Тепер ми можемо бачити, як імунна система реагує на ракові клітини. Це так, ніби тіло кричить, що в ньому є рак”.

У Великобританії нова розробка буде застосовуватися починаючи з наступного року, а у США вже з наступного місяця.
Орієнтовна вартість такої процедури складає близько 300 фунтів стерлінгів.

Джерело: gazeta.ru


Інші новини розділу