Встановлено, як крокодилам вдається подорожувати на значні відстані Автор: Lesly · Опубліковано: 08.06.2010 13:36 · Розділ: Природа

Вчених давно цікавило питання, як таким поганим плавцям як крокодили вдається подорожувати на величезні відстані і тільки тепер з'ясувалося, що для цього вони використовують поверхневі морські та океанічні течії.

Зоологи з Квінслендського університету (Австралія), встановили, що крокодили здатні пересуватися на величезні відстані по морю без особливих енергетичних затрат, використовуючи поверхневі течії. Саме тому подорожують вони тільки в тому випадку, якщо є попутні течії; в іншому випадку ці рептилії виповзають на берег, або ж лягають на дно і чекають відповідної погоди.

Крокодили здатні пересуватися на величезні відстані по морю без особливих енергетичних затрат, використовуючи поверхневі течії. Фото взято з сайту animalpicturesarchive.com
Крокодили здатні пересуватися на величезні відстані по морю без особливих енергетичних затрат, використовуючи поверхневі течії. Фото взято з сайту animalpicturesarchive.com

Дослідники протягом року стежили за 20 дорослими особинами, що живуть в річці Кеннеді (Північний Квінсленд), з допомогою імплантованих акустичних пристроїв. По результатах моніторингу було встановлено, що вісім крокодилів загалом здійснили 42 рейси, долаючи більше десяти кілометрів за добу. В 96% випадків подорожі рептилій збігалися з приливними течіями і тільки незначні 4% на короткі переходи проти течії.

Під час відливів, коли напрямок течії не збігався з бажаним, температура тіла крокодилів піднімалася до 32 градусів, що означало, що вони грілися на сонечку на березі річки. Коли ситуація змінювалася на їх користь, температура тіла падала до 25 градусів, що свідчило про те, що вони знову опинялися у воді. “Відчуття таке, що свої подорожі вони планують заздалегідь”, - розповідають дослідники.

Поки вчені не можуть сказати, чи така особливість поведінки крокодилів є набутою, чи успадкованою. Деякі дослідники порівнюють цю властивість із сезонними міграціями птахів.

Проте, Джеймс Перан Рос, еколог із Флоридського університету (США), переконаний, що подорожі крокодилів через океан навряд чи носять запланований характер, вважаючи це нещасним випадком чи помилкою.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу