Британські археологи виявили поховання гладіаторів Автор: Lesly · Опубліковано: 08.06.2010 12:29 · Розділ: Наука

В Йоркширі (Великобританія) на кладовищі давньоримських часів, де розкопки ведуться вже шість років, виявлено чудово збережені поховання гладіаторів, які загинули близько 1800 років тому. Всі вісімдесят з гаком скелетів були обезглавлені.

Першим припущенням вчених було те, що їм вдалося виявити учасників повстання аристократів проти імператора Каракалли (правив в 211-217 роках), який відзначився своєю жорстокістю. На користь цієї гіпотези свідчили артефакти, виявлені в похованнях, які повинні були стати їм в нагоді в потойбічному світі. Крім того, було виявлено сліди розкішної заупокійної трапези.

Проте згодом фахівці згадали, що за життя до гладіаторів ставилися так, як ми зараз - до “зірок” спорту. Саме тому відомих бійців чекали пишні похорони.

Розкопки поховань гладіаторів у Йоркширі. Фото взято з сайту guardian.co.uk
Розкопки поховань гладіаторів у Йоркширі. Фото взято з сайту guardian.co.uk

В ході більш детального вивчення понад вісімдесяти скелетів, що належали молодим чоловікам з відмінною фізичною формою, на кістках було виявлено подряпини, залишені зубами левів, та сліди ударів тупими предметами на черепах. Цілком можливо, що муки переможених в бою з левами гладіаторів обривалися ударом молота по голові, після чого проводилася декапітація, що засвідчувала перемогу.

Крім того, було з'ясовано, що м'язи правої руки в цих людей були значно міцніші ніж лівої. Цю ознаку гладіаторів відзначили багато давньоримських істориків, оскільки для виступу на арені рабів готували з юного віку. А по результатах аналізу зубної емалі науковці визначили, що чоловіки для участі в поєдинках звозилися на Туманний Альбіон з усіх кінців Римської імперії.

Дослідники врахували і те, що Йорк був провінційною столицею та регіональною військовою базою. Саме тому, стверджують вони, тут просто не могло не бути гладіаторської арени.

Джерело: guardian.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.