Відкрито таємницю стійких до антибіотиків мікроорганізмів Автор: Lesly · Опубліковано: 07.06.2010 14:45 · Розділ: Наука

Вчені з Інституту дослідження інфекційних захворювань при Університеті МакМастера вважають, що їм вдалося розгадати таємницю стійкості супербактерій до медичних препаратів. Дослідники переконані, що їхнє відкриття дасть можливість розробити нові методи боротьби проти збудників інфекцій.

Свою назву супербактерії отримали за стійкість до антибіотиків, яка, запевняють дослідники визначається хімічною речовиною, що її виробляють мікроорганізми. Для прикладу науковці продемонстрували, як кількість виробленої сполуки бактерією Staphylococcus aureus (золотистий стафілокок) визначає силу захворювання і здатність інфікування.

Агресивність бактерій підвищується, якщо вони отримують молекули-“повідомлення” від своїх родичів. Фото взято з сайту diseaseproof.com
Агресивність бактерій підвищується, якщо вони отримують молекули-“повідомлення” від своїх родичів. Фото взято з сайту diseaseproof.com

“Ми встановили, що коли ці хімічні речовини у бактерій “вимикаються”, мікроорганізми втрачають свою силу і стають нешкідливими, - розповідає Натан Магарвей, доцент біохімії. - В даний час ми знаходимось на порозі того, щоб навчитися “зламувати” цей патоген і знищувати всю хвороботворну систему”.

А трохи раніше було встановлено, що агресивність бактерій підвищується, якщо вони отримують молекули-“повідомлення” від своїх родичів. Саме тому, дослідники запропонували перехоплювати ці сигнали, що гарантуватиме пасивність мікробів, які потрапили до організму людини.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.