Льодовики тануть унаслідок природних змін на планеті Автор: Lesly · Опубліковано: 07.06.2010 11:26 · Розділ: Екологія

Колектив науковців із Швейцарської вищої технічної школи Цюріха спільно із співробітниками Університету штату Аляска (США) виявив існування зв'язку між таненням льодовиків і природними кліматичними змінами на планеті.

“Це, звичайно ж, не знімає з людства відповідальності за ті дії, які сприяють потеплінню, - уточнює Матіас Гус, керівник дослідження. - Але тепер ми розуміємо, що танення льодовиків має й цілком природні причини”.

Танення льодовиків має природні причини. Фото взято з сайту compulenta.ru
Танення льодовиків має природні причини. Фото взято з сайту compulenta.ru

Дослідники аналізували дані вимірювань, проведених у швейцарських Альпах за останні 100 років, в результаті чого було створено тривимірні комп'ютерні моделі близько 2 тисяч льодовиків. Ця робота дала можливість встановити, що зміни величин льодовиків відповідають коливанням температури поверхні океану в Північній Атлантиці, які повторюються через 50-100 років.

За час спостережень 30 льодовиків втратили майже 13 км³ льоду, що становить близько 50% від початкового об'єму. Періоди “набору маси” було зафіксовано на початку і в 70-х роках минулого століття, коли були відмічені зниження температури поверхні океану. Однак, незважаючи на це, вплив теплих періодів в 40-х та 80-х роках виявився більш відчутним.

В 2004 році про можливий зв'язок між таненням льодовиків та коливаннями вологості повітря повідомили вчені під керівництвом Георга Казера з Інсбрукського університету (Австрія). “Уявлення про те, що танення льоду викликане виключно підвищенням температури повітря, застаріли і не відповідають дійсності”, - заявив тоді пан Казер.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу