Складено рейтинг найбільш недемократичних держав Автор: Lesly · Опубліковано: 04.06.2010 13:40 · Розділ: Суспільство

Міжнародна неурядова організація Freedom House (в перекладі “Дім свободи”), що займається моніторингом демократичних змін у світі та дотриманням прав людини, оприлюднила рейтинг країн, в яких спостерігаються найбільші порушення прав людини.

За версією Freedom House, найгірший бал (сім із семи можливих) за шкалою свободи отримали такі країни як: Бірма, Лівія, Сомалі, Судан, Туркменістан, Узбекистан, Еритрея, КНДР та Екваторіальна Гвінея. За даними експертів, у цих країнах заборонена або обмежена діяльність незалежних організацій та політичної опозиції, крам того, влада контролює особисте життя громадян.

Карта свободи світу. Зеленим кольором позначено вільні країни, жовтим — частково вільні, фіолетовим кольором позначено території, де права людей систематично порушуються
Карта свободи світу. Зеленим кольором позначено вільні країни, жовтим — частково вільні, фіолетовим кольором позначено території, де права людей систематично порушуються

Не набагато краща ситуація (6,5 бала за шкалою свободи) склалася в Білорусі, Чаді, Китаї, Кубі, Гвінеї, Лаосі, Саудівській Аравії та Сирія. Крім того, в цю групу ввійшли Південна Осетія і Західна Сахара. “Ці країни і території забезпечують досить обмежені можливості для свободи слова, жорстоко утискають політичну опозицію, в них діє цензура”, - йдеться в доповіді експертів.

Крім того, стверджують правозахисники, за період 2009 року у світі стало значно менше свободи преси: цензура посилилася навіть в країнах Західної Європи. В країнах третього світу спостерігається стабільне “сповзання” вниз по рейтингу. Так, у попередньому році Намібія і ПАР, які перераховувалися серед країн з вільною пресою, стали “частково вільними”, демократичний регрес зафіксували також у Мексиці, Сенегалі та на Філіппінах.

На території країн СНД експерти не помітили значних змін. Тут, за винятком країн Балтії, де рейтинги свободи традиційно доволі високі, як і раніше спостерігається тиск на опозицію та пресу. Крім того, не все так погано із правами людей в Грузії та Україні.

Джерело: gazeta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.