В Росії розпочато випуск захисних костюмів від кліщів Автор: Lesly · Опубліковано: 04.06.2010 11:26 · Розділ: Події у світі

Відтепер любителі лісових прогулянок та відпочинку в лісосмузі зможуть захистити себе від ризику заразитися енцефалітом або бореліозом: цього року в РФ розпочато промисловий випуск спеціальних костюмів, які захищають від укусів кліщів.

Про це офіційно повідомила провідний науковий співробітник НДІ дезинфектології Наталія Шашіна. “У цьому році розпочато промисловий випуск такої захисного одягу. Поки костюми випускають для профконтингенту - фахівців, чия робота пов'язана з перебуванням в лісосмузі” - розповіла вона. Проте, в недалекому майбутньому придбати такі костюми зможуть всі бажаючі.

Повернувшись з лісу, необхідно перевірити одяг на наявність кліщів. Фото взято з сайту pokrov.ru
Повернувшись з лісу, необхідно перевірити одяг на наявність кліщів. Фото взято з сайту pokrov.ru

“Чудодійні” властивості нової розробки російських вчених пояснюються дуже просто: тканина, з якої виготовляються костюми, просочена спеціальним розчином, згубним для кліщів але безпечним для людини. Якщо ж ви ще не стали щасливим власником такого костюму, то вам доведеться дотримуватися кількох правил, зокрема збираючись до лісу, вдягати максимально закритий одяг, при цьому сорочку необхідно заправляти у штани, а штани у шкарпетки.

Експерти наголосили, що кліщі не живуть на деревах, вони завжди нападають знизу, піднімаючись вгору по одягу. Зважаючи на те, що швидкість руху кліща складає 20 см на хвилину, науковці рекомендують оглядати себе кожних 10 - 15 хвилин.

У випадку виявлення кліща на тілі, його необхідно одразу ж видалити, не чекаючи приїзду медиків. Крім того, не рекомендується поливати його олією, як це прийнято в народі. Вилученого кліща треба привезти на дослідження, бажано у флаконі з льодом, щоб з'ясувати, чи був кліщ заражений якоюсь інфекцією.

Джерело: ami-tass.ru


Інші новини розділу