Люди здатні співчувати всім незалежно від раси Автор: Lesly · Опубліковано: 03.06.2010 17:40 · Розділ: Наука

Співчуття до представників інших рас проявляється в значно меншій мірі ніж по відношенню до людей “своєї” раси. В цьому переконані спеціалісти із Римського університету, що провели дослідження за участю італійців та африканців, яким демонстрували відеоролики, де людина проколює собі руку голкою.

Під час перегляду вчені сканували мозок учасників, щоб встановити, чи відреагували вони на больове подразнення (адже відомо, що людина здатна відчувати біль інших). По результатах експерименту з'ясувалося, що активність мозку добровольців була суттєво нижчою тоді, коли вони бачили ролики із людиною іншої раси.

Расизм є не вродженим, а набутим явищем. Фото взято з сайту ebaumsworld.com
Расизм є не вродженим, а набутим явищем. Фото взято з сайту ebaumsworld.com

Однак вирішальним тут був не сам колір шкіри, а упередження учасника експерименту: чим більш негативно ставився доброволець до інших рас, тим слабшою була реакція мозку. Щоб переконатися в цьому, дослідники продемонстрували добровольцям відео, де голка колола синю руку.

Керівник дослідження професор Сальваторе Агліоті пояснює, що расизм є не вродженим, а набутим явищем, а від природи ми всі схильні співчувати кожній людині незалежно від її кольору його шкіри чи розрізу очей.

“Набуті расові упередження можуть з часом заблокувати реакцію співчуття в мозку”, - підсумовують вчені.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.