Розроблено уловлювач невидимих хвиль Автор: Lesly · Опубліковано: 03.06.2010 14:47 · Розділ: Нові технології

Китайські вчені з Нанкінського університету розробили пристрій, здатний поглинати мікрохвилі. Новинку створено за принципом чорної діри - об'єкта з настільки великою силою тяжіння, що ні часточки речовини, ні випромінювання не можуть відірватися від його поверхні.

На даному етапі прилад здатен поглинати тільки мікрохвилі, проте дослідники мають намір доопрацювати уловлювач настільки, щоб він поглинав і видиме світло. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
На даному етапі прилад здатен поглинати тільки мікрохвилі, проте дослідники мають намір доопрацювати уловлювач настільки, щоб він поглинав і видиме світло. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

За словами дослідників, розроблений ними пристрій, у виробництві якого використано метаматеріали, поглинає поступаючі з усіх напрямків електромагнітні хвилі, закручуючи їх в центр. При цьому вивільняється енергія у вигляді тепла.

“Всесторонній електромагнітний уловлювач”, як назвали китайські інженери свій винахід, складається із 60 смуг, закручених у вигляді спіралі, які утворюють диск.

На даному етапі прилад здатен поглинати тільки мікрохвилі, проте дослідники мають намір доопрацювати уловлювач настільки, щоб він поглинав і видиме світло.

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.