Звичка їсти вночі може привести до втрати зубів Автор: Lesly · Опубліковано: 03.06.2010 11:26 · Розділ: Краса і здоров'я

Команда дослідників з Університету Копенгагена (Данія) у співпраці з американськими вченими довели, що звичка перекушувати вночі не тільки сприяє набору зайвих кілограмів, але й руйнуванню зубів, незалежно від того, яку їжу людина вживає.

Науковці протягом шести років спостерігали за станом здоров'я 2217 жителів Данії, з яких 8% людей виявилися любителями підкріпитися вночі. Як з'ясувалося по результатах експерименту, люди, які мали звичку ночами їсти втратили набагато більше зубів ніж інші, навіть якщо до уваги бралися такі фактори як вікові зміни, звичка палити і споживання цукру.

Звичка їсти вночі руйнує здоровя. Фото взято з сайту fitnessthroughfasting.com
Звичка їсти вночі руйнує здоровя. Фото взято з сайту fitnessthroughfasting.com

Це явище дослідники пояснюють тим, що вночі в ротовій порожнині виділяється значно менше слини в порівнянні зі світлим періодом доби. А для видалення залишків їжі необхідна доволі значна кількість слини.

Професор Деміен Уолмслі, науковий радник Британської стоматологічної асоціації, підкреслює: “При харчуванні вночі, коли слиновиділення мало і будь-які залишки їжі затримуються в порожнині рота набагато довше, посилюється негативний вплив від споживання солодких і кислих продуктів та напоїв”.

Щоб звести до мінімуму можливу шкоду для зубів, необхідно чистити зуби двічі на день зубною пастою із фтором, з яких один раз - безпосередньо перед сном. Крім того, щонайменше за годину до останнього чищення зубів дослідники радять по можливості не вживати нічого крім води.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.