Виявлено найдавніше зображення в історії людства Автор: Lesly · Опубліковано: 02.06.2010 14:44 · Розділ: Культура

В північній частині Австралії виявлено наскельний розпис на якому зображено двох геніорнісів - величезних птахів, що вимерли, як вважають науковці, близько 40 тисяч років тому. Знахідка може свідчити про те, що цей вид існував набагато довше, ніж вважалося до цього часу, або ж про те, що австралійський малюнок — одне із найдавніших зображень в історії людства, створене близько 40 тисяч років тому.

Наскельний розпис може свідчити про те, що цей вид існував набагато довше, ніж вважалося до цього часу, або ж про те, що австралійський малюнок — одне із найдавніших зображень в історії людства. Фото взято з сайту australianmuseum.net.au
Наскельний розпис може свідчити про те, що цей вид існував набагато довше, ніж вважалося до цього часу, або ж про те, що австралійський малюнок — одне із найдавніших зображень в історії людства. Фото взято з сайту australianmuseum.net.au

Наскельний розпис зроблений червоною охрою, незважаючи на незначні потертості, чудово зберігся до наших днів. А виявили його місцеві аборигени ще в 2008 році, проте археологи змогли дослідити її лише два роки опісля. Спеціаліст із наскельних розписів Бен Ган зазначив, що малюнок навряд чи можна назвати перемальованим. Детальність та достовірність зображення свідчить про те, що художник точно знав, як виглядає птах, і не керувався усними переказами або власною уявою.

Окрім геніорнісів, дослідники виявили на розписі інших тварин, що вимерли від 3 до 18 тисяч років тому, - тасманійського тигра, величезну змію, гігантського кенгуру та сумчастого тапіра.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?