Великі гроші підривають здатність людини радіти життю Автор: Lesly · Опубліковано: 02.06.2010 09:09 · Розділ: Цікаві факти

Здавен філософи, теологи та діячі культури стверджували, що гроші перешкоджають щастю. Дослідники на чолі із Джорді Куойдбахом провели низку експериментів, щоб з'ясувати, яким чином гроші до яких всі прагнуть, можуть зруйнувати людське щастя.

Щоб вивчити цей цікавий взаємозв'язок, науковці запросили для участі в дослідженні 374 учасників - від тюремних наглядачів до старших адміністраторів, які у випадковому порядку були поділені на дві групи. Першій групі продемонстрували фото великої пачки грошей, після чого їм запропонували по шматку шоколаду. Іншій групі також демонстрували зображення із грішми, проте воно було настільки нечітким, що годі було щось зрозуміти. Після цього вони також отримали по шматочку шоколаду.

Гроші притуплюють здатність людини радіти життю. Фото взято з сайту collegescholarships.org
Гроші притуплюють здатність людини радіти життю. Фото взято з сайту collegescholarships.org

Спостерігач, який не знав, яке зображення бачив кожен учасник, фіксував, настільки довго вони насолоджувалися смаком шоколаду. Як було встановлено, жінки (що аж ніяк не дивно) смакували шоколад набагато довше, однак, незалежно від статі учасники, які бачили фото з пачкою грошей перед тим, як з'їсти шоколад, значно менше часу насолоджувалися його післясмаком - 31 секунди проти 45 секунд.

Результати, отримані вченими, лише підтвердили висновки попередніх досліджень про те, що між розміром багатства людини і зменшенням її здатності отримувати насолоду від приємних дрібниць, існує тісний взаємозв'язок.

Дана робота дала можливість з'ясувати, що доступ до дорогих речей, які можна придбати за великі гроші, руйнує здатність людини цінувати приємні життєві дрібниці. Цікаво і те, що притуплює здатність радіти навіть найменший натяк (як фотографія із грішми) на перспективу мати багато грошей.

Джерело: mail.ru


Інші новини розділу