Відкрито два нових види рогатих динозаврів Автор: Lesly · Опубліковано: 01.06.2010 14:53 · Розділ: Наука

Команда американських палеонтологів повідомила про рідкісну знахідку на території Мексики: фахівці виявили останки динозавра з найдовшими рогами. Голову рослиноїдного динозавра Coahuilaceratops magnacuerna, що ходив по Землі 72 млн. років тому, увінчували роги довжиною 1,22 метри.

Coahuilaceratops magnacuerna. Фото взятоз сайту zhelezyaka.com
Coahuilaceratops magnacuerna. Фото взятоз сайту zhelezyaka.com

Дослідники встановили, що C. magnacuerna є предком знаменитих трирогих трицератопсів і як і всі цератопси мав великий кістяний “комір”, що захищав голову.

Представники цього виду важили близько 5 тон і досягали в довжину 6,7 метрів, при рості всього 1,8-2 м.

Ajkaceratops kozmai. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Ajkaceratops kozmai. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

А нещодавно інша група дослідників вперше виявила останки рогатого динозавра на території Європи. Скам'янілі кістки було знайдено під час розкопок на території Угорщини. У порівнянні з американськими родичами рогатий динозавр, якому присвоїли назву Ajkaceratops kozmai відзначався більш скромними розмірами: він досягав всього 1 метр у довжину.

Джерела: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.