Лідерство у виробництві найпотужніших комп'ютерів утримують американці Автор: Lesly · Опубліковано: 01.06.2010 13:46 · Розділ: Техніка

На міжнародній конференції, присвяченій питанням суперкомп'ютерів, що проходить в Гамбургу (Німеччина) з 30 травня по 3 червня було оприлюднено перелік найбільш потужних комп'ютерів світу. До п'ятірки лідерів вперше увійшла нова китайська система Nebulae, яка зайняла другу позицію.

Jaguar — найпотужніший суперкомпютер світу. Фото взято з сайту zdnet.com
Jaguar — найпотужніший суперкомпютер світу. Фото взято з сайту zdnet.com

Продуктивність суперсистеми Nebulae (що у перекладі з латини означає "туманності") складає 1,27 петафлопс, поступаючись тільки американському суперкомп'ютеру Jaguar з показником 1,76 петафлопс. Однак, варто зазначити, що китайська розробка є безпрецедентним лідером по теоретичній піковій продуктивності з показником 2,98 петафлопс.

Третю та четверту сходинку займають американські розробки Roadrunner (12,8 гігафлопс) та Kraken XT5 (10,4 гігафлопс). А замикає п'ятірку найпотужніших німецька система JUGENE (3,4 гігафлопс).

Загалом до сотні найпотужніших систем увійшли 46 американських, 5 англійських та 5 китайських комп'ютерів.

Рейтинг “Top-500 найпотужніших комп'ютерів світу” складається двічі на рік на конференціях, присвячених потужним комп'ютерам, а також новим технологіям у сфері передачі та збереження даних. У попередній редакції списку, оприлюдненій в листопаді 2009 року, найпотужнішим суперкомп'ютером значився Jaguar, що перехопив лідерство у Roadrunner від IBM.

Джерела: zdnet.com, top500.org


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.