Вчені пояснили причину екстремістських настроїв у підлітків Автор: Lesly · Опубліковано: 01.06.2010 12:39 · Розділ: Наука

Американські вчені з Каліфорнійського університету (США) вирішили з'ясувати, чому діти перехідного віку більш ніж інші вікові категорії схильні до занять екстремальними видами спорту, “експериментів” із небезпечними речовинами, а також до неперебірливого статевого життя та кримінальних злочинів.

Для участі в дослідженні команда науковців під керівництвом Джессіки Коен відібрала 45 учасників, які відносилися до трьох вікових груп: від 8 до 12 років, 14-19-річних підлітків та дорослих віком 25-30 років. Перед учасниками поставили завдання шукати відповідності між візерунками на екрані монітора. За правильну відповідь пропонувалася нагорода від 5 до 25 центів в залежності від точності.

Надчутливість до допаміну викликає нестримне прагнення у підлітків до всього незвіданого і забороненого. Фото взято з сайту freeride.co.uk
Надчутливість до допаміну викликає нестримне прагнення у підлітків до всього незвіданого і забороненого. Фото взято з сайту freeride.co.uk

Під час виконання завдання учасникам проводили сканування мозку методом магнітно-резонансної томографії, у результаті чого з'ясувалося, що у підлітків ділянка кори, чутлива до допаміну, був набагато активнішою, ніж у решти учасників.

Таку закономірність доктор Коен пояснила високою потребою в допаміні, потужній хімічній речовині, що лежить в основі задоволення. Надчутливість до даного гормону викликає нестримне прагнення у підлітків до всього незвіданого і забороненого.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.