В Ізраїлі виявлено найстарішу синагогу Автор: Lesly · Опубліковано: 31.05.2010 14:53 · Розділ: Наука

Ізраїльські археологи виявили синагогу в якій міг навчати Ісус Христос. Знахідку, що розташувалася в рибальському селищі Магдала, було побудовано, ще за часів Ірода Великого, що дає всі підстави припускати, що тут у свій час міг проповідувати основоположник християнства.

“Звичайно, тут він зустрів Марію Магдалину, яка стала його вірною ученицею. Він проповідував і зціляв на березі Кинерету і найбільш імовірно, що ця синагога пам'ятає його голос”, - говорить Діна Гоні, керівник розкопок.

Руїни синагоги. Вигляд зверху. Фото взято з сайту bibleplaces.com
Руїни синагоги. Вигляд зверху. Фото взято з сайту bibleplaces.com

Не менший подив та суперечки викликав камінь у центрі синагоги, де зазвичай стояв читець тори: зверху і по периметру він покритий символічним орнаментом, чого раніше історики ніколи не бачили.

“Нам повезло в тому, що майже одночасно на березі Галілейського озера ми здійснили низку дивовижних знахідок, серед яких стародавні ворота міста Тверія, стадіон та театр. Скоро сюди будуть приїжджати тисячі туристів”, - упевнений Авнер Гільман, доктор археології та один із учасників розкопок. Родзинкою та центром красивого античного місто на березі Галілейського моря, яке у свій час описав Йосип Флавій, є амфітеатр на 2000 місць.

Камінь із символічним орнаментом, виявлений в центрі синагоги. Фото взято з сайту bibleplaces.com
Камінь із символічним орнаментом, виявлений в центрі синагоги. Фото взято з сайту bibleplaces.com

Зовсім скоро, розповідають дослідники, місце розкопок перетвориться на грандіозний археологічний парк, здатний конкурувати з іншими не менш відомими археологічними пам'ятками.

Джерело: vesti.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.