Італійки просять Папу відмінити целібат Автор: Lesly · Опубліковано: 31.05.2010 13:46 · Розділ: Події у світі

Сорок жінок-італійок направили Папі Римському безпрецедентний в історії Католицької церкви лист з проханням скасувати целібат. Автори послання стверджують, що Папа Бенедикт XVI проголошує священним правило, придумане людьми, а священнослужителям необхідно “кохати і бути коханими”.

В ранньому християнстві не було поняття целібату. Фото взято з сайту waidev2.com
В ранньому християнстві не було поняття целібату. Фото взято з сайту waidev2.com

Слід зазначити, що трохи раніше Бенедикт XVI виступив за дотримання “принципу священного целібату”. Авторки послання Папі переконують, що священики — ті ж самі люди, яким теж властиві почуття. Учасниці акції закликають до змін, говорячи, що жінки, покинуті коханцями-священиками, часто взагалі розчаровуються в чоловіках.

Однак, поставити свої імена під листом наважилися лише три жінки, інші ж, зважаючи на делікатність ситуації, поважали за краще залишитися невідомими.

Історичні дані свідчать, що в ранньому християнстві взагалі не існувало заборони на подружнє життя. Сімейними людьми були навіть деякі апостоли, зокрема, в Новому Завіті згадується теща апостола Петра. Раніше одружувалися і папи, а ідея про безшлюбність духовенства почала поширюватися у IX столітті і вже до XII століття целібат став обов'язковою вимогою до всіх священнослужителів Римо-Католицької Церкви.

Джерело: guardian.co.uk


Інші новини розділу