Реаліті-шоу викликають агресію Автор: Lesly · Опубліковано: 31.05.2010 10:24 · Розділ: Суспільство

Проаналізувавши п'ять американських і британських реаліті-шоу та порівнявши їх з п'ятьма телепрограмами інших жанрів, дослідники з Університету Бригама Янга (США) встановили, що брудні чутки, плітки і скандали в таких програмах, які суттєво випереджають за популярністю серіали і комедії, містять чимало агресивного за емоційним забарвленням матеріалу.

Більша частина емоційно негативних ситуацій в реаліті-шоу заздалегідь сплановані та продумані продюсерами програми. Фото взято з сайту hubimg.com
Більша частина емоційно негативних ситуацій в реаліті-шоу заздалегідь сплановані та продумані продюсерами програми. Фото взято з сайту hubimg.com

Зокрема, за годину показу реаліті-шоу експерти виявили 52 прояви агресії, тоді як в інших програмах було відмічено тільки 33 аналогічних епізоди. Загалом, дослідники проаналізували 120 годин ефірного часу і зафіксували кожну сцену фізичного або словесного насильства чи агресії у відносинах між учасниками шоу.

Незважаючи на те, що всі такі програми проходять під маркою "реальності", більша частина емоційно негативних ситуацій, стверджують дослідники, була заздалегідь спланована та продумана продюсерами програми. Одна з найбільш поширених тактик при цьому - продемонструвати учасникам шоу відео, де їх конкуренти негативно про них відзиваються.

Треба зазначити, що за словами психологів, такі награні ситуації містять настільки багато агресії, що негативні емоції легко поширюються на глядачів.

Джерело: ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.