Відкрито новий вид птеродактилів Автор: Lesly · Опубліковано: 30.05.2010 14:17 · Розділ: Наука

В пустелі Сахара в ході розкопок геологічної формації Кем-Кем, що знаходиться на території Марокко та Алжиру, виявлено останки раніше невідомого виду птеродактилів. Кістки були знайдені у відкладах пізньої крейди (99 – 65 млн. років тому).

В ході роботи археологи виявили фрагменти кісток щелепи птеродактилів, а також уламок шийного хребця, який ймовірно належить цьому ж виду. Вік останків приблизно становить 95 мільйонів років.

Alanqa saharica не мав зубів, а його щелепи нагадують дзьоб чаплі ucd.ie
Alanqa saharica не мав зубів, а його щелепи нагадують дзьоб чаплі ucd.ie

Вчені припускають, що розмах крил виявленої істоти міг досягати шести метрів. Важливість цього відкриття полягає в тому, що на відміну від інших птеродактилів, раніше описаних науковцями, новий вид не мав зубів, а його щелепи нагадують дзьоб чаплі. Нововідкритого птеродактиля фахівці назвали Alanqa saharica від арабського "Al Anqa", що в перекладі означає "Фенікс".

Варто зазначити, що крім кісток A. saharica в районі розкопок було виявлено останки ще двох вже відомих науці літаючих ящерів. Можливість співіснування кількох видів птеродактилів дослідники пояснюють тим, що на початку пізньої крейди Сахара була річковим басейном, де імовірно мешкали багато різних живих істот.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.