Жіноча недовірливість пояснюється підвищеним рівнем тестостерону Автор: Lesly · Опубліковано: 31.05.2010 09:17 · Розділ: Цікаві факти

Голландські вчені з'ясували, що зміни в гормональному балансі жіночого організму впливають на здатність представниць прекрасної статі довіряти оточуючим. Зокрема, при підвищенні тестостерону жінки з недовірливістю та обережністю ставляться до інших людей та будь-якої інформації.

При підвищенні рівня тестостерону жінки стають недовірливими. Фото взято з сайту raut.ru
При підвищенні рівня тестостерону жінки стають недовірливими. Фото взято з сайту raut.ru

Для участі в дослідженні фахівці запросили 364 жінок, яким демонстрували фотографії різних осіб і попросили оцінити ступінь їх надійності за шкалою від -100 до +100 балів. Опісля учасниць розділили на 2 групи, перша з яких отримала ін'єкції невеликих доз тестостерону. Через певний час тестування з допомогою фотозображень повторили. Серед добровольців, які піддалися впливу зазначеної речовини, рівень довірливості впав у середньому до 10 балів. Результати учасниць із другої групи залишилися незмінними.

Таку закономірність експерти пояснюють еволюційний розвитком людини. Зважаючи на те, що тестостерон є чоловічим гормоном, що виконує функцію “детектора” небезпеки, якої він набув у процесі боротьби з природою й тваринами. У жіночому організмі цей гормон наявний у невеликих дозах, які можуть збільшуватися у наслідок захворювань або вікових змін.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу