В Римі планують ввести податок на туристів Автор: Lesly · Опубліковано: 28.05.2010 14:46 · Розділ: Події у світі

З метою скорочення державних видатків під час кризи в столиці Італії планують ввести додатковий збір з туристів: відвідувачам Риму доведеться платити за послуги готелів на 10 євро більше. На даний момент нововведення торкається тільки столиці країни.

Варто зазначити, що в країні вже здійснювалася спроба введення податку на туристів, проте не увінчалася успіхом. Цього разу такий збір планували ввести в Римі, Флоренції та Венеції. Податок повинен був становити від 1 до 5 євро за добу проживання в готелі залежно від його “зірковості”. Проте поки реалізовувати ідею вирішили тільки в столиці.

Бажаючим помилуватися архітектурними памятками італійської столиці за проживання в готелі доведеться платити більше. Фото взято з сайту globaltracks.com
Бажаючим помилуватися архітектурними памятками італійської столиці за проживання в готелі доведеться платити більше. Фото взято з сайту globaltracks.com

Урядовці вважають, що такий захід дасть їм можливість отримати додаткове джерело надходжень, щоб поправити фінансове становище в країні. Однак, фахівці з туристичного бізнесу не розділяють оптимізму влади: на їхню думку зібрати багато коштів з туристів не вдасться, адже більшість із них приїжджають до столиці тільки на один день, або подорожують власним транспортом.

За рішенням уряду, туристи, що зупиняються в Римі, будуть змушені платити за готелі на 10 євро більше. Однак, чи поширюватиметься така практика на іноземців, чи на всіх, у тому числі італійців, які складають 70% від числа постояльців, поки не уточнюється.

Подібна практика існує не тільки в Італії, але і в багатьох інших країнах світу. Владні структури переконують, що такі заходи — можливість отримати додаткові доходи для розвитку інфраструктури та підтримання в належному стані культурних пам'яток.

Натомість туроператори різко критикують подібні нововведення, оскільки вони призводять до різкого зниження кількості туристів.

Джерело: vesti.ru


Інші новини розділу