Індонезійська поліція вилучає в жінок джинси Автор: Lesly · Опубліковано: 28.05.2010 13:39 · Розділ: Події у світі

В індонезійської провінції Ачех стартувала кампанія по боротьбі з жінками в джинсах. Спеціально для цього було виділено кошти на придбання 20 тис. спідниць, які будуть видавати дівчатам в облягаючих штанах.

Акція триватиме протягом двох місяців і в цей період ісламській поліції надано право судити, чи жінка вдягнена належно з точки зору традиційних ісламських норм. У випадку, якщо жінку затримають джинсах тричі, їй загрожуватиме позбавлення волі терміном на два тижні.

Нелегальною на території провінції стала і торгівля джинсами. Порушників нового розпорядження позбавлятимуть ліцензії на торговельну діяльність.

Мусульманки на пляжі
Мусульманки на пляжі

За даними правоохоронців з моменту старту кампанії вже було затримано 18 жінок, які каталися на мопедах, будучи одягненими в джинси. У відділку у них вилучали непристойний одяг і натомість видавали довгу спідницю. Після того, як надали дані про себе та пройшли бесіду з мусульманськими духовними особами, всі вони були відпущені.

Варто зазначити, що нововведення торкається тільки тих мусульманок, що проживають у провінції Ачех. Кампанія вже викликала бурхливий протест з боку правозахисників, які трактують таке розпорядження як порушення міжнародних та конституційних правових норм.

Провінція Ачех є однією з найбільш традиціоналістсько-орієнтованих територій в Індонезії. Тут заборонено розпивати алкоголь та цілуватися в громадських місцях, а кілька років тому місцеві органи влади прийняли закон, яким передбачено смертну кару через побиття камінням за подружню зраду.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу