Постійний стрес може спровокувати виникнення астми Автор: Lesly · Опубліковано: 28.05.2010 12:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Незважаючи на те, що в більшості випадків астма розвивається в дитячому віці, сьогодні такий діагноз часто ставиться і дорослим людям. З'ясувати причину цього явища вирішили фахівці з Університету Гейдельберга в Німеччині. Проведене ними дослідження дало можливість встановити, що напружена праця та постійний стрес на роботі може збільшити ризик розвитку астми на 40%.

Протягом восьмирічного дослідження вчені спостерігали за станом здоров'я 5 тисяч добровольців віком від 40 до 56 років. Як з'ясувалося опісля, в 40%учасників які були здоровими на початку експерименту, але зазнавали постійних стресів на роботі, розвинулася астма. Під поняттям стрес вчені розглядали не тільки нервові перенапруження, але й понаднормовий робочий день, незручний графік і некомфортні умови роботи.

Понаднормовий робочий день може спровокувати розвиток астми. Фото взято з сайту topscms.com
Понаднормовий робочий день може спровокувати розвиток астми. Фото взято з сайту topscms.com

Результати дослідження говорять самі за себе: сильний стрес протягом робочого дня та неможливість відпочити після роботи ведуть до підвищення ризику розвитку астми. При цьому медики наголошують, що безпосередньо стрес не є причиною виникнення захворювання, він просто ослаблює імунну систему.

Інша група дослідників довела, що перебування в стані постійного стресу призводить до продукування в організмі хімічних речовин, що провокують виникнення алергічних реакцій та порушують здатність організму боротися із запальними процесами дихальних шляхів.

А минулого року було встановлено, що ризик розвитку астми провокує тривалий перегляд телепрограм. Проте, з іншого боку, респіраторні алергії та астма значно знижують ймовірність виникнення онкологічних захворювань. Зокрема, діти з алергією на пилок мають на 40% менше шансів захворіти на лейкемію, а в дівчат, які страждають від астми, на 30% нижча ймовірність розвитку раку яєчників.

Джерело: medkarta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.