У Колумбії знайдено нові види отруйних жаб Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.05.2009 11:36 · Розділ: Природа

Нещодавно на території Колумбії та Панами виявлено десять нових видів жаб. Це три види отруйних жаб з сімейства дереволазів, дві жаби-арлекіни з роду ателопів і два види Pristimantis. Вони мешкають в гущавині тропічних лісів, в районі гірського хребта Дарієн в річці Танеліта.

Найцікавішим відкриттям виявилися скляні жаби. Їх шкіра однотонна з флюоресценцією, що створює враження підсвіченого зсередини скла. А блідо-жовта особина Centrolene нагадує скляний виріб. В отруйних жаб на черевці виявлено красиві блакитні плями, а арлекіни красуються яскравим жовто-зеленим забарвленням.

Фото взято з сайту infox.ru
Фото взято з сайту infox.ru

Міністр навколишнього середовища Хуан Лосано на прес-конференції заявив, що знайдені жаби становлять значну цінність для людини. Адже вони здатні реєструвати ступінь забрудненості навколишнього середовища важкими металами, пестицидами, гербіцидами та речовинами, які потрапили в навколишнє середовище з кислотними дощами. Індикатором несприятливих змін в природі є зміна забарвлення шкіри земноводних. Лосано сподівається, що регіон, де були знайдені жаби, вдасться перетворити на заповідник.

«Ми ще раз довели, що в наший країні проживає величезна кількість видів. У цьому ми не тільки регіональні лідери, але і претендуємо на світову славу», — відзначив міністр. Він сподівається, що нові види, особливо отруйні, сприятимуть розвитку науки та фармацевтики в Колумбії.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу