Сонцезахисні креми назвали ще одним фактором ризику розвитку раку Автор: Lesly · Опубліковано: 27.05.2010 13:40 · Розділ: Краса і здоров'я

Співробітники Міжнародної організації з контролю якості косметичної продукції проаналізували склад та можливий вплив на організм кремів, які захищають від шкідливих впливів сонячних променів. Результати перевірки дозволили зробити висновки, що провідні бренди в основному дотримуються норм і правил виготовлення спеціалізованих засобів для шкіри, і навіть маловідомі марки забезпечують надійний захист від ультрафіолету.

Однак, при покупці таких засобів треба звертати увагу на певні нюанси. По-перше дослідники радять зупиняти свій вибір на продукції, розробленій на основі сучасних досягнень науки. Зазвичай такі лосьйони і гелі не тільки забезпечують загальний захист від шкідливих сонячних променів, але й мають низку додаткових корисних властивостей.

Перед використанням сонцезахисних кремів необхідно переконатися, чи здатні вони забезпечити комплексний захист від шкідливих сонячних променів та чи не вхоить до їх складу ретинолу пальмітат. Фото взято з сайту islandtribe.org
Перед використанням сонцезахисних кремів необхідно переконатися, чи здатні вони забезпечити комплексний захист від шкідливих сонячних променів та чи не вхоить до їх складу ретинолу пальмітат. Фото взято з сайту islandtribe.org

Варто зазначити, що традиційні засоби із сонцезахисними фільтрами SPF забезпечують захист тільки від УФ-випромінювання спектру B, а тому не можуть гарантувати достатню надійність. Перед покупкою також слід переконатися, що на флакончику є маркування “broad spectrum” (широкий спектр дії). Це означає, що засіб здатен блокувати не тільки ультрафіолетові промені спектру B, але й спектру A.

Крім того, експерименти, проведені дослідниками, дозволили встановити, що ретинолу пальмітат — речовина, яка входить до складу багатьох косметичних засобів, може становити загрозу для організму людини. Зокрема, було встановлено, що ця форма вітаміну А при безпосередньому контакті зі шкірою сприяє пошкодження її верхніх шарів, що підвищує ризик розвитку злоякісних новоутворень на шкірі під впливом сонячних променів. За даними дослідників, цей небезпечний компонент входить до складу більш ніж 40% кремів для засмаги, які сьогодні доступні на ринку.

На даний час питання про заборону використання ретинолу пальмінату у виробництві косметичних засобів не обговорюється.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.