Людиноподібні мавпи наслідують своїх кумирів Автор: Lesly · Опубліковано: 25.05.2010 16:41 · Розділ: Природа

Вчені з Національного дослідницького центру приматів при університеті Еморі (Атланта, США) встановили, що шимпанзе копіюють поведінку та вчинки своїх успішних родичів.

В ході експерименту дослідники навчили двох мавп з групи виконувати певні дії, за які вони отримували нагороду. Зокрема, тварини збирали стержні і складали у спеціально відведені контейнери.

Шимпанзе копіюють поведінку та вчинки своїх успішних родичів, щоб і самим піднятися по соціальних щаблях. Фото взято з сайту wordpress.com
Шимпанзе копіюють поведінку та вчинки своїх успішних родичів, щоб і самим піднятися по соціальних щаблях. Фото взято з сайту wordpress.com

Решта тварини протягом 20 хвилин спостерігали за діями своїх родичів, після чого їх впускали у вольєр. Спостереження дали можливість встановити, що шимпанзе в дев'ять разів частіше копіювали дії одноплемінників, які мали високий статус в порівнянні з менш “шанованими” мавпами.

Науковці стверджують, що така поведінка цілком зрозуміла з точки зору еволюції: якщо якась мавпа добилася високого становища в популяції, то її поведінка здатна привести до успіху. Саме тому більш вигідно копіювати поведінку мавп з високим статусом.

А нещодавно інша група вчених виявила ще одну цікаву особливість поведінки шимпанзе. Зокрема, було встановлено, що ці тварини сумують за померлими родичами та іншими членами популяції.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу