Слова розкажуть про характер людини Автор: Lesly · Опубліковано: 25.05.2010 12:32 · Розділ: Цікаві факти

Психологи з університету Колорадо (США) стверджують, що характер людини можна визначити по лексиці, яку вона вважає найчастіше. Фахівці провели дослідження за участю 694 блогерів, в ході якого був здійснений лексичний аналіз записів в блогах і чатах учасників експерименту.

Найбільш часто вживану лексику визначила спеціальна комп'ютерна програма, а потім психологи встановлювали зв'язки між часто вживаними словами і особистими якостями авторів записів.

По словах, які найчастіше вживає людина, можна вивчити її характер. Фото взято з сайту wordpress.com
По словах, які найчастіше вживає людина, можна вивчити її характер. Фото взято з сайту wordpress.com

В ході дослідження було встановлено, що такі слова як “сльози”, “бар”, “друзі”, “круто”, а також відсутність розділових знаків та незакінчені фрази свідчать про відкритість та активний темперамент людини. Про емоційну нестабільність та схильність до стресів говорять записи, в яких часто зустрічаються слова на зразок “важкий”, “хворий” та “нестерпний”. Крім того, у таких блогерів можна часто зустріти скарги на громадський транспорт, операторів зв'язку, інших відвідувачів сайту.

Поговорити про культуру, історію, мистецтво, світ та природу люблять ті люди, які вперто відстоюють свою думку та з готовністю вступають в суперечки. Про душевну доброту розкаже така лексика як “кохання”, “любов”, “ніжність”. А от агресивні і грубі люди віддають перевагу “сексу”, “порнографії” та “насильству”.

Цікаво і те, що жінки, яким характерна сильна залежність від чужої думки нерідко вживають слово “розмір”. Як виявилося, панянки з комплексами перебувають в постійному пошуку необхідного розміру одягу і взуття.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу