Від негативного впливу канцерогенів у смажених стравах захищають спеції Автор: Lesly · Опубліковано: 25.05.2010 11:25 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідники з Університету штату Канзасу (США) стверджують, що смажене м'ясо може бути нешкідливим для організму. Для цього вони рекомендують при термічній обробці додавати спеції, які, як було встановлено, не тільки змінюють смак страви, але й запобігають утворенню канцерогенних речовин, тим самим знижуючи ризик виникнення раку у тих, хто захоплюється такою їжею.

У ході дослідження фахівці з'ясували, що китайський імбир, розмарин і куркума запобігають утворенню гетероциклічних амінів при високих температурах завдяки наявності великої кількості антиоксидантів. Зазначені сполуки утворюються під час смаження м'яса (особливо яловичини) і класифікуються онкологами як “ймовірно канцерогенні”.

Спеції не тільки змінюють смак страви, але й запобігають утворенню канцерогенних речовин при смаженні. Фото взято з сайту compulenta.ru
Спеції не тільки змінюють смак страви, але й запобігають утворенню канцерогенних речовин при смаженні. Фото взято з сайту compulenta.ru

Спеції в середньому знижують рівень утворення гетероциклічних амінів на 40%, зменшуючи тим самим ризик виникнення раку кишечника, шлунка, легенів, підшлункової залози, грудей і передміхурової залози. А найкращий захист від канцерогенів забезпечує розмарин, який пригнічує їх утворення на 61-79%. Найменш ефективні в цьому плані кмин, насіння коріандру та галанговий корінь.

А в ході попередніх експериментів було встановлено, що куркума здатна запобігати розвитку хвороби Альцгеймера та старечого слабоумства: речовини, які містяться в куркумі перешкоджають формуванню в мозку амілоїдних бляшок, які провокують розвиток недуги, а також руйнують вже наявні.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.