Розроблено невидиму тканину Автор: Lesly · Опубліковано: 24.05.2010 13:44 · Розділ: Нові технології

Дослідники з технологічного інституту Карлсруе в Німеччині спільно з фахівцями з Імперського коледжу Лондона, що у Великобританії створили невидимий одяг.

Експерименти почали проводити з килимовим покриттям, на яке нанесли мікроскопічні структури золота. Після того як килим пройшов спектроскопічну обробку, його помістили на світло, у результаті чого він став невидимим; під яким би кутом тканину не повертали, вона не проявлялася.

Розробки в сфері невидимих тканин дадуть можливість зникати та з’являтися в будь-який момент. Фото взято з сайту imod.co.za
Розробки в сфері невидимих тканин дадуть можливість зникати та з’являтися в будь-який момент. Фото взято з сайту imod.co.za

На наступному етапі дослідження фахівці експериментували з тканинами, з яких часто виготовляють плащі та спортивні куртки. Ефект виявився не менш вражаючим, якщо не зважати на те, що по швах тканина практично не змінилася.

Один із розробників технології невидимої тканини пояснив, що бавовняні та трикотажні волокна найбільш стійкі до такої обробки, тому вченим ще є над чим попрацювати, щоб вирішити цю проблему. Крім того, тканину можна зробити невидимою всього на кілька хвилин, після чого вона знову проявляється.

Тому експерти планують продовжити дослідження в цій сфері, щоб не тільки домогтися невидимості на такий час, який необхідно, але й навчитися контролювати процеси переходу з видимого в невидимий діапазон, іншими словами, щоб одяг у будь-який момент міг зникати і знову з'являтися, як того бажає власник.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.