Розроблено тату для вимірювання рівню цукру в крові Автор: Lesly · Опубліковано: 22.05.2010 14:39 · Розділ: Медицина

Дослідники із Каліфорнійського університету (США) розробили тату, що може виконувати не тільки естетичні функції, але й попереджати про небажані зміни в організмі. Зокрема, група біоінженерів на чолі з Кларком Дрейпером вирішила поєднати малюнок на шкірі з тонометром та глюкометром. Простіше кажучи, татуювання зможе "розповісти" про артеріальний тиск та рівень цукру в крові.

Медичні татувідчувають найменші зміни в організмі людини. Фото взято з сайту raut.ru
Медичні татувідчувають найменші зміни в організмі людини. Фото взято з сайту raut.ru

Прототип незвичайного вимірювального пристрою вже пройшов випробування на мишах. Варто зазначити, що результати його використання виявилися доволі багатообіцяючими. На даному етапі розробки прилад складається із барвника з крихітними сенсорами, які за розміром не досягають навіть 100 нанометрів. Речовина вводиться порожнистою голкою під шкіру, як це відбувається при звичайному татуюванні. Однак, на відміну від звичайних, запропоновані американцями тату характеризуються жовто-оранжевим забарвленням, яке змінюється на зелений (якщо підвищується тиск), червоний (якщо знижується тиск), сірий, коли збільшується кількість цукру в крові та білий, якщо рівень цукру падає.

Такі неймовірні властивості тату пояснюються тим, що вони здатні "відчувати" найменші зміни в організмі людини.

Винахідники стверджують, що медичні татуювання можуть бути адаптовані для виявлення будь-яких інших порушень. На даний момент єдиною проблемою є те, що через три тижні частинки зображення розпадаються і виводяться з організму. Тому дослідники займаються вдосконаленням свого винаходу, що дало б можливість продовжити термін утримання малюнка на шкірі.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу