Японська пивоварна компанія вироблятиме біопаливо Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.05.2009 11:29 · Розділ: Цікаві факти

Відома в Японії пивоварна компанія Асахі розпочне серійне виробництво біопалива для автомобілів.

Для виробництва біопалива компанія має намір використовувати досвід в технологіях бродіння, накопичений за роки виробництва пива, і новий, розроблений в її надрах, вид цукрового очерету.

Якщо традиційний цукровий очерет дає за рік врожай 60-80 тон з гектара, то новий сорт цієї рослини здатний збільшити врожайність вдвічі до 100-120 тон з гектара.

Біоетанол при використанні як паливо для автомобілів не дає у вихлопі діоксиду вуглецю. Фахівці компанії розраховують, що при виробництві нового цукрового очерету на площі більше 2 тисяч гектарів, ціна нового палива буде майже в 2 рази нижчою за ціну бензину.

Якщо зараз собівартість бензину рівна 60 йенам (близько 6 доларів) за літр, то виробництво біоетанолу коштуватиме 30-40 йен (близько 3-4 доларів) за літр. Підсумки експериментального періоду будуть підведені в березні 2010 року, а з квітня компанія розраховує приступити до монтажу устаткування для серійного виробництва.

Джерело www.rian.ru


Інші новини розділу